Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit se | Nová registrace
Doporučujeme Klub ženy ženám

Každý měsíc
porce inspirace a vzdělání.

více informací
Newslettery

zadejte Váš email a můžete dostávat od nás zajímavé zprávy

Anketa
Pro zlepšení životního stylu se v roce 2017 zaměřím na: Zveřejněno 17.1.2017

Úpravu stravovacího režimu
(16754 hlasů)

 

Dodržování pitného režimu
(15183 hlasů)

 

Relaxaci a pohybovou aktivitu
(15013 hlasů)

 

Dostatečný a pravidelný spánek
(14921 hlasů)

 

Rady odborného poradce
(15167 hlasů)

 

Doplňky stravy


Klasické lékařství předpokládá, že lidé, jejichž jídelníček je vyvážený dostávají doporučená množství jednotlivých nutričních dávek a nepotřebují svou stravu doplňovat. Přiměřená a pestrá strava by skutečně měla za běžných podmínek poskytovat veškeré nezbytné živiny pro normální vývoj a pro dobré zdraví v množstvích, která odpovídají množstvím stanoveným a doporučeným na základě obecně přijímaných vědeckých údajů.

Průzkumy však prokázaly, že tento ideální stav není dosahován pro všechny živiny ani u všech obyvatel.1. Proč doplňky stravy užívat

Současný životní styl zvyšuje potřebu svou stravu doplňovat o potřebné živiny. Spotřebitelé se proto mohou s ohledem na svůj životní styl rozhodnout pro zvýšení příjmu živin využitím doplňků stravy.

zobrazit celý článek

2. Na co dávat u doplňků stravy pozor

Kromě běžných požadavků na údaje uváděné na obalu potravin musí být na obalu doplňku stravy uvedena řada dalších údajů na které je dobré při nákupu dávat pozor.

zobrazit celý článek

3. Popis základních vitamínů a minerálních látek

V přehledu je uveden základní seznam látek potřebných pro správnou funkci organismu s uvedením jejich přírodního zdroje, vlivu na organismus a doporučené denní dávky.

zobrazit celý článek

Bohatý Čech, finanční gramotnost Doporučujeme přečíst
Naservírujte si vítězství
Naservírujte si vítězství

Jak se tenista Novak Djokovič, kterého trápily různé bolístky a problémy s dýcháním, stal světovou jedničkou? Odpověď je překvapující: změnil svou stravu.


všechny knížky
Zajímavé stánky tvujzivot.cz

Jaký je Váš smysl života? Co všechno si přejete dokázat, zažít a realizovat?

Aktuality Chutě prozradí, co skutečně cítíme

04.05.2017 - Nezřízené chutě, které nás pronásledují jsou projevem psychiky a nikoliv fyzických potřeb organismu. Odborníci dávno vědí, že jíme i z jiných příčin, než je prázdný žaludek. Emoční hlad neslouží k doplnění energie a k nasycení, ale ke změně nálady a pocitů. Chutě prozrazují, co se nám děje v duši.                                                  celý článek


všechny aktuality