Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit se | Nová registrace
Doporučujeme Klub ženy ženám

Každý měsíc
porce inspirace a vzdělání.

více informací
Newslettery

zadejte Váš email a můžete dostávat od nás zajímavé zprávy

Anketa
Pro zlepšení životního stylu se v roce 2017 zaměřím na: Zveřejněno 17.1.2017

Úpravu stravovacího režimu
(16753 hlasů)

 

Dodržování pitného režimu
(15182 hlasů)

 

Relaxaci a pohybovou aktivitu
(15013 hlasů)

 

Dostatečný a pravidelný spánek
(14920 hlasů)

 

Rady odborného poradce
(15167 hlasů)

 

Chudoba a nedostatek finančních prostředků


Nedostatek finančních prostředků je dalším nesporným faktorem, který působí na náš zdravý životní styl negativně.

Omezuje možnost konzumace zdravotně nezávadné stravy a pití, znemožňuje zlepšit hygienické podmínky, omezuje možnosti lékařské péče a brání užívání ekologicky šetrnějších prostředků nutných pro běžný život.

Jde o jakýsi bludný kruh, kde chudoba způsobuje řadu omezení, což má negativní vliv na náš životní styl a ekonomický rozvoj.

Naše snahy o vystoupení z tohoto bludného kruhu často zaměřujeme na zlepšení naší finanční situace a přitom zapomínáme na naše zdraví. Přitom patřičná pozornost a podpora našemu zdraví umožní zvýšení naší pracovní výkonnosti a tak prospěje našemu ekonomickému růstu a ten zpětně otevře možnosti zlepšení našeho zdravého životního stylu.

 

Závěrem.

Zdravý životní styl nevyřeší všechny naše problémy.

Může nám však pomoci předejít nemocem a zlepšit prognózu vašeho dalšího života.

 

Uvedené, převážně obecné, poznatky se nemají stát návodem, jak si „hrát na lékaře“, ale mají nás vést k uvědomění si vlastní zodpovědnosti za své zdraví.

Mnohé naše nemoci způsobily nezdravé návyky a špatný životní styl. Jejich odstraněním a návratem ke zdravotně prospěšným principům se může stát náš život více radostným.

Neodkládejme rozhodování o zdravém životním stylu až na chvíle kdy budeme nemocní a odkázáni na péči lékařů, nebo našich blízkých.

Udělejme správné rozhodnutí již nyní a začněme alespoň po malých krůčcích pro svůj zdravý životní cíl něco dělat. Vzhledem k tomu, že zdravý životní styl je současnou prioritou řady lidí budeme ji věnovat i nadále pozprnost.

Jde o náš radostný a spokojený život.Bohatý Čech, finanční gramotnost Doporučujeme přečíst
Body book
Body book

Kniha je rádce, s jehož pomocí můžete prožít dlouhý, šťastný a hlavně zdravý život. Cameron Diaz vysvětluje jak docílit toho, aby se člověk cítil co nejlépe.


všechny knížky
Zajímavé stánky sanatoriumchotoviny.cz

Sanatorium plastické a estetické chirurgie, prestižní soukromá klinika zajišťující zákroky plastické chirurgie a laserové dermatologie.

Aktuality Chutě prozradí, co skutečně cítíme

04.05.2017 - Nezřízené chutě, které nás pronásledují jsou projevem psychiky a nikoliv fyzických potřeb organismu. Odborníci dávno vědí, že jíme i z jiných příčin, než je prázdný žaludek. Emoční hlad neslouží k doplnění energie a k nasycení, ale ke změně nálady a pocitů. Chutě prozrazují, co se nám děje v duši.                                                  celý článek


všechny aktuality