Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit se | Nová registrace
Doporučujeme Klub ženy ženám

Každý měsíc
porce inspirace a vzdělání.

více informací
Newslettery

zadejte Váš email a můžete dostávat od nás zajímavé zprávy

Anketa
Pro zlepšení životního stylu se v roce 2017 zaměřím na: Zveřejněno 17.1.2017

Úpravu stravovacího režimu
(19867 hlasů)

 

Dodržování pitného režimu
(18100 hlasů)

 

Relaxaci a pohybovou aktivitu
(17862 hlasů)

 

Dostatečný a pravidelný spánek
(17742 hlasů)

 

Rady odborného poradce
(18116 hlasů)

 

Chudoba a nedostatek finančních prostředků


Nedostatek finančních prostředků je dalším nesporným faktorem, který působí na náš zdravý životní styl negativně.

Omezuje možnost konzumace zdravotně nezávadné stravy a pití, znemožňuje zlepšit hygienické podmínky, omezuje možnosti lékařské péče a brání užívání ekologicky šetrnějších prostředků nutných pro běžný život.

Jde o jakýsi bludný kruh, kde chudoba způsobuje řadu omezení, což má negativní vliv na náš životní styl a ekonomický rozvoj.

Naše snahy o vystoupení z tohoto bludného kruhu často zaměřujeme na zlepšení naší finanční situace a přitom zapomínáme na naše zdraví. Přitom patřičná pozornost a podpora našemu zdraví umožní zvýšení naší pracovní výkonnosti a tak prospěje našemu ekonomickému růstu a ten zpětně otevře možnosti zlepšení našeho zdravého životního stylu.

 

Závěrem.

Zdravý životní styl nevyřeší všechny naše problémy.

Může nám však pomoci předejít nemocem a zlepšit prognózu vašeho dalšího života.

 

Uvedené, převážně obecné, poznatky se nemají stát návodem, jak si „hrát na lékaře“, ale mají nás vést k uvědomění si vlastní zodpovědnosti za své zdraví.

Mnohé naše nemoci způsobily nezdravé návyky a špatný životní styl. Jejich odstraněním a návratem ke zdravotně prospěšným principům se může stát náš život více radostným.

Neodkládejme rozhodování o zdravém životním stylu až na chvíle kdy budeme nemocní a odkázáni na péči lékařů, nebo našich blízkých.

Udělejme správné rozhodnutí již nyní a začněme alespoň po malých krůčcích pro svůj zdravý životní cíl něco dělat. Vzhledem k tomu, že zdravý životní styl je současnou prioritou řady lidí budeme ji věnovat i nadále pozprnost.

Jde o náš radostný a spokojený život.Bohatý Čech, finanční gramotnost Doporučujeme přečíst
   Pět let v knihách s Martinus.cz
Pět let v knihách s Martinus.cz

Martinus slaví páté narozky a má pro vás dárky! Nejen spoustu slev, ale také velkou soutěž, ve které můžete vyhrát každý den a na konci týdne také hlavní ceny - knižní předplatné....


všechny knížky
Zajímavé stánky spektrumterapie.cz

Analýza zdravotních problémů neinvazivní metodou s využitím certifikovaných elektronických zařízení a poznatků kvantové medicíny.

Aktuality Tři úlevné výdechy

21.11.2017 - Hluboký úlevný výdech je přirozenou součástí uvolnění. V tomto článku objevíte návod, jak může hluboký výdech proces uvolnění nastartovat a podpořit.                        celý článek


všechny aktuality