Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit se | Nová registrace
Doporučujeme Combi protein

Protein
s enzimi a vlákninou

VELKÁ SLEVA

více informací
Newslettery

zadejte Váš email a můžete dostávat od nás zajímavé zprávy

Anketa
Vlastní webovou stránku (1.2.18)

Již využívám
(6079 hlasů)

 

Uvažuji o pořízení
(4205 hlasů)

 

Nevím jak využít
(4184 hlasů)

 

Nechci používat
(4161 hlasů)

 

Způsob stravování a pitný režim


O vlivu stravování existuje celá řada informací.

Při jejich aplikaci je třeba si uvědomit, že každou "zaručenou" informaci na toto téma je třeba přizpůsobit individualitě každého člověka a k tomu je dobré využít služeb výživových poradců.

Obecně je dobré mít na paměti že strava současného člověka se významně liší od stravy našich předků. Jídelníček našich předků se sestával převážně z celozrnných obilovin, sezónní zeleniny a ovoce, luštěnin, semen, ořechů, příležitostně masa a hlavním nápojem byla voda. Naše tělo je tedy díky přirozenému vývoji na takový druh stravy optimálně přizpůsobeno.

Každý z nás by se měl snažit si upravit jídelníček tak, aby se co nejvíce podobal přirozené stravě našich předků.

Potraviny, jak je zakoupíme v obchodě, již často nemají mnoho společného s původní potravinou, jak se nachází v přírodě. Jsou různě upravovány, odstřeďovány, barveny, aromatizovány, ochucovány, konzervovány, mraženy, nebo jinak nepřirozeně upravovány a obsahují stopy látek, které se do nich dostávají ze znečištěného životního prostředí.

Takové potraviny, byť hygienicky nezávadné, mohou lidskému organismu prospívat jen velice omezeně a jejich účinky je dobré upravit užíváním vhodných doplňků stravy.

Důležitou součástí správného stravování je také pitný režim.

Nejlepším nápojem pro každodenní použití je voda a to voda, která je získávána z přírodních pramenů. Hygienicky nezávadná je i voda přímo z vodovodního kohoutku, jedná se však většinou o čištěnou a chemicky upravenou říční a povrchovou vodu a ne vodu pramenitou.Bohatý Čech, finanční gramotnost Doporučujeme přečíst
Naservírujte si vítězství
Naservírujte si vítězství

Jak se tenista Novak Djokovič, kterého trápily různé bolístky a problémy s dýcháním, stal světovou jedničkou? Odpověď je překvapující: změnil svou stravu.


všechny knížky
Zajímavé stánky kurzyatac.cz

ATAC spol. s r.o. je školící středisko zaměření na pořádání odborných kurzů v oblasti wellness a zdravé výživy.

Aktuality Objevte životodárnou sílu zeleného ječmene

18.04.2018 - Zelený ječmen má historii starou skoro jako lidstvo samo. V dávných dobách se podával jako prostředek k zocelení, urychlení hojení a k obnově fyzických sil. V současné "přetechnizované" době dochází k znovuobjevení účinků zeleného ječmene. Ideální je zelený ječmen pěstovaný v bio kvalitě.                       celý článek


všechny aktuality