Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit se | Nová registrace
Doporučujeme Klub ženy ženám

Každý měsíc
porce inspirace a vzdělání.

více informací
Newslettery

zadejte Váš email a můžete dostávat od nás zajímavé zprávy

Anketa
Pro zlepšení životního stylu se v roce 2017 zaměřím na: Zveřejněno 17.1.2017

Úpravu stravovacího režimu
(19867 hlasů)

 

Dodržování pitného režimu
(18100 hlasů)

 

Relaxaci a pohybovou aktivitu
(17862 hlasů)

 

Dostatečný a pravidelný spánek
(17742 hlasů)

 

Rady odborného poradce
(18116 hlasů)

 

Způsob stravování a pitný režim


O vlivu stravování existuje celá řada informací.

Při jejich aplikaci je třeba si uvědomit, že každou "zaručenou" informaci na toto téma je třeba přizpůsobit individualitě každého člověka a k tomu je dobré využít služeb výživových poradců.

Obecně je dobré mít na paměti že strava současného člověka se významně liší od stravy našich předků. Jídelníček našich předků se sestával převážně z celozrnných obilovin, sezónní zeleniny a ovoce, luštěnin, semen, ořechů, příležitostně masa a hlavním nápojem byla voda. Naše tělo je tedy díky přirozenému vývoji na takový druh stravy optimálně přizpůsobeno.

Každý z nás by se měl snažit si upravit jídelníček tak, aby se co nejvíce podobal přirozené stravě našich předků.

Potraviny, jak je zakoupíme v obchodě, již často nemají mnoho společného s původní potravinou, jak se nachází v přírodě. Jsou různě upravovány, odstřeďovány, barveny, aromatizovány, ochucovány, konzervovány, mraženy, nebo jinak nepřirozeně upravovány a obsahují stopy látek, které se do nich dostávají ze znečištěného životního prostředí.

Takové potraviny, byť hygienicky nezávadné, mohou lidskému organismu prospívat jen velice omezeně a jejich účinky je dobré upravit užíváním vhodných doplňků stravy.

Důležitou součástí správného stravování je také pitný režim.

Nejlepším nápojem pro každodenní použití je voda a to voda, která je získávána z přírodních pramenů. Hygienicky nezávadná je i voda přímo z vodovodního kohoutku, jedná se však většinou o čištěnou a chemicky upravenou říční a povrchovou vodu a ne vodu pramenitou.Bohatý Čech, finanční gramotnost Doporučujeme přečíst
Ovládejte svůj metabolismus
Ovládejte svůj metabolismus

Naše kultura stravování nám narušila metabolismus. Jak být zdravý a zůstat štíhlý. Jde o tom vycvičit hormony, aby spalovaly - a ne ukládaly - tuk.


všechny knížky
Zajímavé stánky puntura.cz

Na stránce najdete produkty komplexní péči o Vaše tělo v prvotřídní kvalitě.

Aktuality Tři úlevné výdechy

21.11.2017 - Hluboký úlevný výdech je přirozenou součástí uvolnění. V tomto článku objevíte návod, jak může hluboký výdech proces uvolnění nastartovat a podpořit.                        celý článek


všechny aktuality