Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit se | Nová registrace
Doporučujeme Klub ženy ženám

Každý měsíc
porce inspirace a vzdělání.

více informací
Newslettery

zadejte Váš email a můžete dostávat od nás zajímavé zprávy

Anketa
Pro zlepšení životního stylu se v roce 2017 zaměřím na: Zveřejněno 17.1.2017

Úpravu stravovacího režimu
(16754 hlasů)

 

Dodržování pitného režimu
(15183 hlasů)

 

Relaxaci a pohybovou aktivitu
(15013 hlasů)

 

Dostatečný a pravidelný spánek
(14921 hlasů)

 

Rady odborného poradce
(15167 hlasů)

 

Způsob stravování a pitný režim


O vlivu stravování existuje celá řada informací.

Při jejich aplikaci je třeba si uvědomit, že každou "zaručenou" informaci na toto téma je třeba přizpůsobit individualitě každého člověka a k tomu je dobré využít služeb výživových poradců.

Obecně je dobré mít na paměti že strava současného člověka se významně liší od stravy našich předků. Jídelníček našich předků se sestával převážně z celozrnných obilovin, sezónní zeleniny a ovoce, luštěnin, semen, ořechů, příležitostně masa a hlavním nápojem byla voda. Naše tělo je tedy díky přirozenému vývoji na takový druh stravy optimálně přizpůsobeno.

Každý z nás by se měl snažit si upravit jídelníček tak, aby se co nejvíce podobal přirozené stravě našich předků.

Potraviny, jak je zakoupíme v obchodě, již často nemají mnoho společného s původní potravinou, jak se nachází v přírodě. Jsou různě upravovány, odstřeďovány, barveny, aromatizovány, ochucovány, konzervovány, mraženy, nebo jinak nepřirozeně upravovány a obsahují stopy látek, které se do nich dostávají ze znečištěného životního prostředí.

Takové potraviny, byť hygienicky nezávadné, mohou lidskému organismu prospívat jen velice omezeně a jejich účinky je dobré upravit užíváním vhodných doplňků stravy.

Důležitou součástí správného stravování je také pitný režim.

Nejlepším nápojem pro každodenní použití je voda a to voda, která je získávána z přírodních pramenů. Hygienicky nezávadná je i voda přímo z vodovodního kohoutku, jedná se však většinou o čištěnou a chemicky upravenou říční a povrchovou vodu a ne vodu pramenitou.Bohatý Čech, finanční gramotnost Doporučujeme přečíst
Tělo jako posilovna pro ženy
Tělo jako posilovna pro ženy

Základní program vytvořený pro ženy, aby se dostaly rychle do formy, v domácím prostředí. Vybavení, které potřebujete je zadarmo a stále k dispozici: vaše vlastní tělo.


všechny knížky
Zajímavé stánky nutricoach.cz

Na této stránce najdete návody na úpravu svého jídelníčku i fyzické aktivity.

Aktuality Chutě prozradí, co skutečně cítíme

04.05.2017 - Nezřízené chutě, které nás pronásledují jsou projevem psychiky a nikoliv fyzických potřeb organismu. Odborníci dávno vědí, že jíme i z jiných příčin, než je prázdný žaludek. Emoční hlad neslouží k doplnění energie a k nasycení, ale ke změně nálady a pocitů. Chutě prozrazují, co se nám děje v duši.                                                  celý článek


všechny aktuality