Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit se | Nová registrace
Doporučujeme Klub ženy ženám

Každý měsíc
porce inspirace a vzdělání.

více informací
Newslettery

zadejte Váš email a můžete dostávat od nás zajímavé zprávy

Anketa
Pro zlepšení životního stylu se v roce 2017 zaměřím na: Zveřejněno 17.1.2017

Úpravu stravovacího režimu
(16753 hlasů)

 

Dodržování pitného režimu
(15182 hlasů)

 

Relaxaci a pohybovou aktivitu
(15013 hlasů)

 

Dostatečný a pravidelný spánek
(14920 hlasů)

 

Rady odborného poradce
(15167 hlasů)

 

Prostředí ve kterém žijeme


Čisté životní prostředí je základem lidského zdraví a dobrých životních podmínek.

Nejznámější dopady, které působí na náš zdravý životní styl souvisejí se znečištěním vnějšího ovzduší, nekvalitní vodou a nedostatečnou hygienou. Méně už se ví o zdravotních důsledcích nebezpečných chemických látek a působení hluku.

Hlavními hrozbami pro lidské zdraví vyplývajícími ze znečištěného ovzduší jsou jemné částice a přízemní ozon.

Další hrozbu na kterou upozorňují zdravotničtí odborníci je vysoká hladina hluku, která narušuje spánek a vede k dalším nepříznivým účinkům na zdraví.

Mnohem méně se hovoří o nepříznivých zdravotních důsledcích chemických látek v potravinách, vodě a používaných materiálech. Rostoucí obavy vzbuzují účinky expozice i nízkých koncentrací těchto chemikálií, které nás ovlivňují v průběhu celého života, a zvláště během raného dětství a těhotenství.

Jako poslední vliv životního prostředí na zdraví lze uvést různá přírodní nebezpečí, jako jsou bouře, povodně, požáry, sesuvy půdy, sucha, změna klimatu, ubývání stratosférického ozonu, ztráta biologické rozmanitosti a znehodnocování půdy, ale i umělé léčivé přípravky a některá infekční onemocnění.

Tyto nepříznivé dopady jsou způsobovány především lidskou činností a často zhoršovány nedbalostí a bezohledností lidí, kteří dávají přednost vytváření zisků a bohatství bez ohledu na stav životního prostředí.Bohatý Čech, finanční gramotnost Doporučujeme přečíst
Dobře živeni
Dobře živeni

Kniha Dobře živeni se od svého prvního vydání v roce 2011 stala bestsellerem a studnicí inspirace každého moderního kuchaře, a to i těch líných.


všechny knížky
Zajímavé stánky puntura.cz

Na stránce najdete produkty komplexní péči o Vaše tělo v prvotřídní kvalitě.

Aktuality Chutě prozradí, co skutečně cítíme

04.05.2017 - Nezřízené chutě, které nás pronásledují jsou projevem psychiky a nikoliv fyzických potřeb organismu. Odborníci dávno vědí, že jíme i z jiných příčin, než je prázdný žaludek. Emoční hlad neslouží k doplnění energie a k nasycení, ale ke změně nálady a pocitů. Chutě prozrazují, co se nám děje v duši.                                                  celý článek


všechny aktuality