Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit se | Nová registrace
Doporučujeme Kurzy Poradce pro výživu

On- line

Lektor kurzu
Martin Jelínek


7.5.2018
AKCE
možnost splátek

více informací
Newslettery

zadejte Váš email a můžete dostávat od nás zajímavé zprávy

Anketa
Vlastní webovou stránku (1.2.18)

Již využívám
(6079 hlasů)

 

Uvažuji o pořízení
(4205 hlasů)

 

Nevím jak využít
(4184 hlasů)

 

Nechci používat
(4161 hlasů)

 

Prostředí ve kterém žijeme


Čisté životní prostředí je základem lidského zdraví a dobrých životních podmínek.

Nejznámější dopady, které působí na náš zdravý životní styl souvisejí se znečištěním vnějšího ovzduší, nekvalitní vodou a nedostatečnou hygienou. Méně už se ví o zdravotních důsledcích nebezpečných chemických látek a působení hluku.

Hlavními hrozbami pro lidské zdraví vyplývajícími ze znečištěného ovzduší jsou jemné částice a přízemní ozon.

Další hrozbu na kterou upozorňují zdravotničtí odborníci je vysoká hladina hluku, která narušuje spánek a vede k dalším nepříznivým účinkům na zdraví.

Mnohem méně se hovoří o nepříznivých zdravotních důsledcích chemických látek v potravinách, vodě a používaných materiálech. Rostoucí obavy vzbuzují účinky expozice i nízkých koncentrací těchto chemikálií, které nás ovlivňují v průběhu celého života, a zvláště během raného dětství a těhotenství.

Jako poslední vliv životního prostředí na zdraví lze uvést různá přírodní nebezpečí, jako jsou bouře, povodně, požáry, sesuvy půdy, sucha, změna klimatu, ubývání stratosférického ozonu, ztráta biologické rozmanitosti a znehodnocování půdy, ale i umělé léčivé přípravky a některá infekční onemocnění.

Tyto nepříznivé dopady jsou způsobovány především lidskou činností a často zhoršovány nedbalostí a bezohledností lidí, kteří dávají přednost vytváření zisků a bohatství bez ohledu na stav životního prostředí.Bohatý Čech, finanční gramotnost Doporučujeme přečíst
Prima Blueprint
Prima Blueprint

Kniha je vzrušujícím průvodcem na cestě k nenásilné a trvalé proměně životních postojů. Pomůže i vám. Začnete ještě dnes?


všechny knížky
Zajímavé stánky zdravi4u.cz

Na webu je publikována řada rad, návodů a služeb z oblasti péče o zdraví a zdravý životní styl.

Aktuality Objevte životodárnou sílu zeleného ječmene

18.04.2018 - Zelený ječmen má historii starou skoro jako lidstvo samo. V dávných dobách se podával jako prostředek k zocelení, urychlení hojení a k obnově fyzických sil. V současné "přetechnizované" době dochází k znovuobjevení účinků zeleného ječmene. Ideální je zelený ječmen pěstovaný v bio kvalitě.                       celý článek


všechny aktuality